Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Wyspiańskiego 15A, 17

Rok budowy: 1963
Mieszkania: 54

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalno – użytkowy, 7-mio kondygnacyjny, w większości podpiwniczony. Posiada 2 klatki schodowe.
Ławy fundamentowe żelbetowe i betonowe. Ściany piwnic betonowe wylewane i murowane z cegły pełnej. Ściany nośne budynku z cegły pełnej, kratówki i bloczków gazobetonowych. Układ konstrukcyjny budynku dwutraktowy podłużny. Ściany działowe z cegły dziurawki. Stropy prefabrykowane DZ-3 i żelbetowe. Stropodach płaski jednospadowy, wentylowany, z płyt korytkowych opartych na ściankach ażurowych, pokryty papą. Klatki schodowe z typowych elementów prefabrykowanych ZOR-5.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana. Schody lastrico. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Z zewnątrz budynek tynkowany z cokołem z płukanego gruboziarnistego lastrico. . Rynny, rury spustowe z blachy ocynkowanej. Zewnętrzne parapety okienne ceramiczne. Balustrady stalowe. Podłoga balkonów cementowa. Schody zewnętrzne betonowe.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 5792,1 m3
Powierzchnia zabudowy 492,7 m2
Liczba mieszkań 54
Powierzchnia użytkowa lokali 2181,8 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 191,0 m2
Powierzchnia wspólna 627,4 m2
Powierzchnia netto budynku 3000,2 m2

Galeria zdjęć:
(C) 2009-2021 by LT Media Net sp z o.o.