Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Śniadeckich 14, 16, 18, 20

Rok budowy: 1914
Mieszkania: 39

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny 5-cio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 5 klatek schodowych. W rzucie poziomym stanowi rozczłonkowaną bryłę.
Ławy fundamentowe żwirobetonowe. Ściany piwniczne z cegły pełnej. Ściany nośne budynku z cegły pełnej na zaprawie cementowej i cementowo-wapiennej. Ściany działowe z cegły dziurawki na zaprawie cementowej.
Stropy masywne. Podłogi drewniane -  parkiet, mozaika parkietowa, deski oraz częściowo posadzki betonowe, lastriko, jak również wykładzina PCV.
Klatki schodowe wykonane z materiałów ognioodpornych. Więźba dachowa konstrukcji drewnianej, ołacona i dwukrotnie pokryta dachówką ceramiczną – karpiówką. Więźba wykazuje zmienność poziomów i nachyleń połaci.
Stolarka okienna i drzwiowa drewniana.
Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Ściany działowe w piwnicach częściowo wykonane z materiałów ceramicznych, a częściowo jako przepierzenia o konstrukcji drewnianej.
Schody i balustrady na klatce schodowej drewniane. W piwnicach schody i posadzki betonowe.
Z zewnątrz budynek wykończony tynkiem cementowo-wapiennym. Tynki wewnętrzne wapienne. Balustrady balkonów stalowe. Obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 16880 m3
Powierzchnia zabudowy 1177,2 m2
Liczba mieszkań 39
Powierzchnia użytkowa lokali 4315,0 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 328,8 m2
Powierzchnia wspólna 1016,6 m2
Powierzchnia netto budynku 5660,4 m2

Galeria zdjęć:
(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.