Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Łukaszewicza 21

Rok budowy: 1964
Mieszkania: 32

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny składa się z dwóch elementów. Część główna 5-cio kondygnacyjna z poddaszem mieszkalnym, całkowicie podpiwniczona, oraz przylegająca pod kątem część niższa nad bramą przejazdową z 3-ma kondygnacjami mieszkalnymi, nie podpiwniczona, ze stopodachem płaskim.
Budynek w całości posiada ławy fundamentowe betonowe i żelbetowe. Ściany piwniczne i nadziemne z cegły ceramicznej na zaprawie cementowo – wapiennej.
Dach nad częścią z poddaszem mieszkalnym posiada drewnianą konstrukcję więźby dachowej z pokryciem dachówką ceramiczną. Nad poddaszem strop Kleina ocieplony. Okna wykonano w kaferkach. Część niższa budynku posiada stropodach płaski z elementów prefabrykowanych, kryty papą. Dwie klatki schodowe wykonane z elementów żelbetowych prefabrykowanych.
Stolarka okienna i drzwiowa drewniana typowa. Wszystkie pomieszczenia tynkowane, pomieszczenia piwniczne rapowane. W piwnicach posadzki betonowe a w łazienkach i kuchniach lastrico.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 6612,9 m3
Powierzchnia zabudowy 354,5 m2
Liczba mieszkań 32
Powierzchnia użytkowa lokali 1379,1 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 102,2 m2
Powierzchnia wspólna 296,7 m2
Powierzchnia netto budynku 1778,0 m2

Galeria zdjęć:(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.