Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Lodowa 5

Rok budowy: 1966
Mieszkania: 22

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny częściowo 9-cio kondygnacyjny i częściowo 7-mio kondygnacyjny, podpiwniczony. W piwnicy znajduje się kotłownia zasilająca kilka budynków i pomieszczenia gospodarcze. Lokale przynależne, czyli piwnice lokatorskie znajdują się w podpiwniczeniu budynku przy ul. Dmowskiego 2A,4,6. Do części wysokiej  przylega część niska budynku, parterowa, z częściowym podpiwniczeniem. W piwnicy znajdują się pomieszczenia gospodarcze, łączące się z pomieszczeniami gospodarczymi budynku wysokiego. Parter budynku zajmuje lokal użytkowy składający się z dwóch lokali handlowych (połączonych) oraz pomieszczenia magazynu opału kotłowni.
Część wysoka:
fundamenty wykonano z betonu zbrojonego, natomiast ściany piwniczne z betonu. Ściany nośne z cegły ceramicznej. Stropy prefabrykowane DZ-3. Dach w części 9-cio kondygnacyjnej płaski, wentylowany, wykonany z płyt prefabrykowanych opartych na ściankach ażurowych. W części 7-mio kondygnacyjnej stropodach Akermana – częściowo stromy. Schody prefabrykowane. Budynek posiada dźwig osobowy. Pomieszczenia mieszkalne i klatki schodowe tynkowane. W pokojach posadzki z mozaiki parkietowej, w kuchniach, łazienkach i na klatkach schodowych lastrico. Pomieszczenia piwniczne bielone, posadzki betonowe. Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana.
Część niska:
fundamenty pod ściany i stopy fundamentowe słupów – żelbetowe. Konstrukcja nośna – słupy wewnętrzne i podciągi żelbetowe, oraz ściany podłużne nośne. Dach płaski żelbetowy. Bramy do magazynu stalowe. Okna i drzwi do lokalu użytkowego nietypowe, stalowe.
Rynny, rury spustowe i zewnętrzne parapety z blachy ocynkowanej.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową, oraz dźwig osobowy.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 7348 m3
Powierzchnia zabudowy 476,5 m2
Liczba mieszkań 22
Powierzchnia użytkowa lokali 1440,2 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 85,9 m2
Powierzchnia wspólna 323,7 m2
Powierzchnia netto budynku 1763,9 m2

Galeria zdjęć:(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.