Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Kasprzaka 2 / Niegolewskich 17

Rok budowy: 1962
Mieszkania: 36

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalno-usługowy, 5-cio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony za wyjątkiem bramy przejazdowej. Posiada 2 klatki schodowe.
Ławy fundamentowe betonowe. Ściany nośne z cegły ceramicznej pełnej. Ściany działowe z cegły dziurawki. Stropy prefabrykowane typu DMS. Stropodach płaski jednospadowy, wentylowany, z płyt korytkowych opartych na ściankach ażurowych, pokryty papą. Schody wykonane z elementów prefabrykowanych, a w części narożnikowej ze względu na podest zabiegowy żelbetowe wykonane „na mokro”.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana, w pomieszczeniu sklepu stalowa. Posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych parkiet mozikowy i lastrico w kuchniach i łazienkach. Schody lastrico. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Z zewnątrz budynek tynkowany tynkiem półszlachetnym z cokołem z płukanego lastrico. Podłoga balkonów lastrico, balustrady stalowe. Rynny, rury spustowe oraz obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 7886 m3
Powierzchnia zabudowy 468,7 m2
Liczba mieszkań 36
Powierzchnia użytkowa lokali 1665,4 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 165,3 m2
Powierzchnia wspólna 300,3 m2
Powierzchnia netto budynku 2131,0 m2

Galeria zdjęć:(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.