Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
07-05-2012
Pierwsze interwencje w sprawie płytek
Prawie równocześnie z rozpoczęciem robót termomodernizacyjnych na „desce” Stablewskiego 6 AE w Administracji pojawili się pierwsi mieszkańcy, protestujący przeciwko zrywaniu płytek w ich loggiach. Ponieważ sprawa powraca przy każdej termomodernizacji, podajemy wyjaśnienie Administracji Osiedla, dlaczego takie postępowanie jest konieczne.

Wymiana płytek na balkonach i w loggiach spowodowana jest koniecznością wykonania nowej izolacji przeciwwilgociowej, łącznie z wymianą już skorodowanych elementów blaszanych. Po wykonaniu nowej izolacji i opierzeń na koszt Spółdzielni zakładane są nowe płytki ceramiczne, mrozoodporne.

W ogóle nie wchodzi w rachubę odstąpienie od tego zakresu robót, który został zapisany w dokumentacji technicznej, audycie i kosztorysie budowy.

Wykonawca termomodernizacji budynku daje trzyletnią gwarancję na wykonane przez siebie roboty. Nie można wymagać, aby gwarantował jakość robót, których nie wykonywał, czyli jakość balkonów i loggii, na których płytki położyli mieszkańcy z własnej inicjatywy.

Józef Żeleński

(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.