Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
18-03-2016
Łazarski Tydzień z Internetem

Klub Osiedlowy Krąg zaprosił mieszkańców naszego osiedla do udziału w trwającej od 14 do 20 marca ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2016 (Get Online Week). Motywem przewodnim tegorocznej, szóstej edycji akcji, jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.

Z tej okazji Klubie Krąg w piątek 18 marca odbyło się spotkanie „Bezpieczny e-konsument”. kierowane nie tylko do dorosłych i seniorów , ale również do  dzieci i młodzieży oraz ich rodziców - wszystkich chcących bezpiecznie robić zakupy w Internecie. Uczestnicy wzięli udział w quizie, dzięki któremu dowiedzą się, jak tworzyć odpowiednie hasła do komputerów czy poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, jakich danych nie powinniśmy podawać sprzedawcy czy też jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych. spotkanie integracyjne „Bezpieczny e-konsument”, które poprowadził pan Dariusz Walczak - Trener Edukacji Medialnej, Informacyjnej i Cyfrowej.  Gościliśmy również „lokalnych” ekspertów. Wśród nich znalazła się pani Agata Nowakowska, kierownik Zespołu Obsługi Klienta XIV Oddziału, banku PKO BP przy ul. Głogowskiej. Pani Agata przybliżyła nam bankowość internetową wraz z zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych. Z kolei, radca prawny, pan Paweł Szymczak, członek Rady Krajowej Federacji Konsumentów, przybliżył zagadnienia praw przysługujących osobom robiącym zakupy przez Internet.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.

Patronami honorowymi Tygodnia z Internetem 2016 są Ministerstwo Cyfryzacji i Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

(C) 2009-2021 by LT Media Net sp z o.o.