Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
30-04-2013
Ogród Łazarz
W ramach projektu "Generator Malta", realizowanego w trakcie przygotowań do tegorocznego festiwalu teatralnego Malta, na skwerku w okolicy budynków Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” przy ulicy Klaudyny Potockiej (nr 39 i i nr 41) powstaje „Ogród Łazarz”. Z założenia inicjatorów projektu miejsce integracyjnych spotkań mieszkańców naszego osiedla.

Członkowie studenckiego koła naukowego  z socjologii UAM przeprowadzili już ankiety wśród mieszkańców,  a studenci School of Form przygotowali we współpracy z koleżankami i kolegami z Koła Naukowego Ogrodników Uniwersytetu Przyrodniczego projekt ogrodu.
Tuż przed wielką majówką, w ostatni wtorek kwietnia, wolontariusze skupieni wokół projektu, wespół z młodymi mieszkańcami okolicznych budynków sadzili pierwsze krzewy.
Jak powiedziała portalowi lazarz.pl Karolina Dziełak, koordynatorka  projektu z ramienia Generatora Malta „Dzięki uprzejmości Szkółki Roślin Ozdobnych Jana i Zbigniewa Byczkowskich posadzimy w ogrodzie pierwsze krzewy: dereń, forsycję i pęcherznicę. Po wyborze lokalizacji wspólnymi siłami wykopalismy dołki na krzewy, a 4 maja na Placu Wolności będziemy robić donice z banerów ekologicznych. Chcielibyśmy, aby "Ogród Łazarz" został otwarty już na Dni Łazarza."

(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.