Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Śniadeckich 3, 5

Rok budowy: 1906
Mieszkania: 18

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny 5-cio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 2 klatki schodowe. W rzucie poziomym budynek stanowi rozczłonkowaną bryłę.
Ławy fundamentowe żwirobetonowe. Ściany piwniczne z cegły pełnej. Ściany nośne budynku z cegły pełnej na zaprawie cementowej i cementowo - wapiennej. Ściany działowe z cegły dziurawki na zaprawie cementowej. Stropy masywne. Podłogi drewniane – parkiet, mozaika parkietowa, deski i częściowo posadzki betonowe lastrico jak również wykładziny PCV. Klatki schodowe wykonane z materiałów ognioodpornych. Więźba dachowa konstrukcji drewnianej, ołacona i pokryta dachówką ceramiczną – karpiówką. Więźba wykazuje zmienność poziomów i nachyleń połaci. Pokrycie dachu w remoncie.
Stolarka okienna i drzwiowa drewniana. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Ściany działowe w piwnicach  w części wykonane z materiałów ceramicznych a w części jako przepierzenia o konstrukcji drewnianej. Schody i balustrady na klatce schodowej drewniane. W piwnicach schody i posadzki betonowe. Tynki wewnętrzne wapienne.
Z zewnątrz budynek wykończony tynkiem cementowo – wapiennym. Rynny, rury spustowe i opierzenia z blachy ocynkowanej w trakcie remontu. Balustrady balkonów stalowe i betonowe.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: we wszystkich lokalach ogrzewanie piecowe lub etażowe (elektryczne albo gazowe), wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 6804 m3
Powierzchnia zabudowy 447,6 m2
Liczba mieszkań 18
Powierzchnia użytkowa lokali 1508,5 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 119,9 m2
Powierzchnia wspólna 477,0 m2
Powierzchnia netto budynku 2105,4 m2

Galeria zdjęć:
(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.