Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Łukaszewicza 44

Rok budowy: 1964
Mieszkania: 8

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalno – usługowy, 3 kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 1 klatkę schodową.
Ławy fundamentowe betonowe i żelbetowe. Mury piwnic betonowe wylewane oraz z cegły ceramicznej pełnej. Układ konstrukcyjny budynku poprzeczny. Ściany nośne z cegły ceramicznej pełnej i kratówki. Ściany osłonowe z cegły kratówki. Ściany działowe z cegły dziurawki. Stropy prefabrykowane DMS na ścianach poprzecznych. Stropodach płaski jednospadowy, nie wentylowany,  pokryty papą. Klatki schodowe wykonane z elementów żelbetowych.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa oraz indywidualna drewniana. Posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych  klepka, lastrico w kuchniach i terakota w łazienkach. Schody lastrico. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Balustrady klatki schodowej stalowe z pochwytem z tworzywa sztucznego.
Z zewnątrz budynek tynkowany z cokołem z płukanego gruboziarnistego lastrico. Tynk zwykły gładki, loggie wewnątrz tynki kolorowe. Podłoga balkonów lastrico, balustrady stalowe. Rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej. Zewnętrzne parapety okienne ceramiczne.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 1354 m3
Powierzchnia zabudowy 147,6 m2
Liczba mieszkań 8
Powierzchnia użytkowa lokali 421,1 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 34,1 m2
Powierzchnia wspólna 102,9 m2
Powierzchnia netto budynku 558,1 m2
(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.