Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Głogowska 113-117

Rok budowy: 1964
Mieszkania: 93

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalno – użytkowy, 8-mio kondygnacyjny, częściowo z antresolą na usługami w parterze, całkowicie podpiwniczony. Posiada 4 klatki schodowe. Parter zajmują lokale handlowe. Maszynownie dźwigów wystawione ponad dach.
Ławy fundamentowe betonowe i żelbetowe. Ściany piwnic betonowe wylewane i żelbetowe. Ściany nośne budynku z cegły ceramicznej pełnej a ściany osłonowe z cegły kratówki. Ściany działowe z cegły dziurawki. Ściany działowe między mieszkaniami z dwóch warstw cegły dziurawki z wypełnieniem supremą. Wszystkie ściany murowane na zaprawie cementowo – wapiennej. Układ konstrukcyjny budynku: parter i piwnica mieszany – szkieletowy na słupach żelbetowych i częściowo na murowanych ścianach oraz na ścianach żelbetowych; na kondygnacjach mieszkalnych poprzeczny na ścianach murowanych, rdzenie żelbetowe.  Stropy Ackermanna na ścianach poprzecznych. Stropodach płaski nie wentylowany, pokryty papą. Klatki schodowe żelbetowe.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana w lokalach mieszkalnych i stalowa w lokalach handlowych oraz częściowo z PCV w lokalach zmodernizowanych. Posadzki PCV w kuchniach, w pokojach z klepki a w łazienkach terrakota. Klatki schodowe i komunikacja lastrico. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Z zewnątrz budynek tynkowany tynkiem gładkim z cokołem z łamanych płyt dolomitowych. Elewacja w modernizacji – docieplenie + tynki. Płyty przed loggiami prefabrykowane kolorowe. Loggie wewnątrz tynki kolorowe. Podłoga loggi lastrico, balustrady stalowe. Rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej. Zewnętrzne parapety okienne ceramiczne, wewnętrzne malowane lastrico.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania z lokalnej kotłowni, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową. W budynku są 4 dźwigi osobowe.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 21610 m3
Powierzchnia zabudowy 1661,1 m2
Liczba mieszkań 93
Powierzchnia użytkowa lokali 5740,9 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 510,8 m2
Powierzchnia wspólna 1224,5 m2
Powierzchnia netto budynku 7476,2 m2

Galeria zdjęć:(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.