Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Głogowska 89 - 91

Rok budowy: 1961
Mieszkania: 78

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalno - użytkowy, 6-cio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 5 klatek schodowych. Parter zajmują lokale handlowe.
Ławy fundamentowe betonowe i żelbetowe. Ściany piwnic betonowe wylewane. Ściany nośne kondygnacji nadziemnych z cegły ceramicznej pełnej i cegły kratówki. Ściany wypełniające z gazobetonu. Ściany działowe z cegły dziurawki.  Wszystkie ściany murowane na zaprawie cementowo – wapiennej. Układ konstrukcyjny budynku poprzeczny. Stropy prefabrykowane DMS na kondygnacjach mieszkalnych i strop Ackermana nad usługami. Stropodach płaski nie wentylowany, z płyt żelbetowych, pokryty papą. Klatki schodowe wykonane z elementów typowych prefabrykowanych.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana w lokalach mieszkalnych i stalowa w lokalach handlowych. Posadzki lastrico w kuchniach, na klatkach schodowych,  oraz w lokalach handlowych. Podłogi w pokojach z klepki, w kuchniach PCV a w łazienkach terrakota. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone.
Z zewnątrz budynek tynkowany z cokołem z płukanego grubo ziarnistego lastrico. Tynk zwykły gładki oraz tynki kolorowe. Rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania z lokalnej kotłowni, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 14106 m3
Powierzchnia zabudowy 911,9 m2
Liczba mieszkań 78
Powierzchnia użytkowa lokali 4264,3 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 462,2 m2
Powierzchnia wspólna 740,9 m2
Powierzchnia netto budynku 5467,4 m2

Galeria zdjęć:


(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.