Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
11-06-2016
„Skarb Łazarza”
„Skarb Łazarza”

Na Łazarzu od kilku tygodni trwa gromadzenie różnych przedmiotów dzisiejszej rzeczywistości dzielnicy, które zostaną zakopane w skrzyni jako skarb do odkrycia przez przyszłe pokolenia. W dwa najbliższe poniedziałki odbędą się warsztaty fotograficzne dla młodzieży, która uwieczni na zdjęciach dzisiejszy wygląd dzielnicy.


„Skarb Łazarza” to jeden z projektów realizowanych w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania”. Jego celem jest zgromadzenie w specjalnie skonstruowanej skrzyni różnych przedmiotów, pamiątek dzisiejszych mieszkańców tej wyjątkowej dzielnicy Poznania. Skarb jak to skarb następnie zostanie ukryty i pewnie za wiele, wiele lat natrafią na niego kolejne pokolenia mieszkańców Łazarza, dla których skrzynia będzie świadectwem tego, jak żyli ich przodkowie.


07-06-2016
27.Dni Łazarza!
27.Dni Łazarza!

W dniach 2 -7 czerwca odbyły sie 27. Dni Łazarza jedno  z najstarszych świąt dzielnicowych w Poznaniu.


Nieprzerwanie odbywające się od 1991 roku święto Łazarza, obfitowało w wiele interesujacych wydarzeń, w tym choćby spotkanie w Ogrodzie Łazarz ze znanym reżyserem filmowym Janem Komasą.  27 edycję - Dni Łazarza zakończył wybór Człowieka Roku Łazarza. Została nim pani Joanna Cieszyńska-Promińska, druhna, założycielka 2. Nowomiejskiej Integracyjnej Gromady Zuchowej "Sprytne Gąsienice" oraz Drużyny Harcerskiej "Cisza", instruktor języka migowego.


13-05-2016
Walne Zgromadzenie Członków SM "Grunwald".

Zgodnie z Prawem Spółdzielczym i Statutem SM "Grunwald” w dniach 12, 13, 16, 17, 18, 19, 23, 24 i 25 maja 2016r. zostało zwołane w częściach Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".


W dniach 13 i 14 maja w Centrum Kongresowym IOR przy ul. Węgorka w odbyły się częściowe Walne Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", w trakcie których wybrano 14-osobową Radę Osiedla "Łazarz" oraz oddano głosy na kandydatów do Rady Nadzorczej. Osoby kandydujące do Rady Nadzorczej musiały wcześniej zebrać 30 podpisów poparcia od członków SM „Grunwald”. 


29-04-2016
Nowa winda
Nowa winda

Pracownicy Spółdzielni Usług Antenowych i Dźwigowych zakończyli montaż dźwigu osobowego przy ulicy Bogusławskiego 16. Oby nowa winda długo służyła wygodzie mieszkańcom.


 


24-03-2016
Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja!

Zdrowych, spokojnych Świat Wielkanocnych,  Mieszkańcom "Łazarza" oraz członkom Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i ich Rodzinom życzą: Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" w Poznaniu oraz Klub Osiedlowy Krąg.
(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.