Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
20-05-2012
Kilka danych z protokołu
Kilka danych z protokołuZ podpisanego w czwartek protokółu osiedlowej części Walnego Zgromadzenia członków SM „Grunwald” wynika, że frekwencja wyniosła 1,82% (52 członków na 2912 uprawnionych). W dyskusji zabrały głos cztery osoby. Dwa głosy dotyczyły młodzieży, czyli złego zachowania, szczególnie w nocy. Wskazano na potrzebę zorganizowania jej czasu. Poza tym poruszono problem likwidacji piecyków gazowych i odparzonych tynków na budynku przy ulicy Krauthofera 35.

Jak już donosiliśmy, niebezpieczne tynki zostały już usunięte.
20-05-2012
Kontrola schronów
Kontrola schronówMało kto z mieszkańców naszego Osiedla wie, że w czterech budynkach naszego Osiedla znajdują się schrony przeciwlotnicze. Wybudowano je mniej więcej przed pół wiekiem. Co roku – od tego czasu – odbywa się kontrola schronów. Prowadzi ją Inspektor ds. Obronnych przy Zarządzie SM „Grunwald”.

W połowie ubiegłego tygodnia miała miejsce taka właśnie kontrola obiektów, zlokalizowanych w budynkach przy ulicach Kasprzaka 1 – 3, Niegolewskich 15, Chłodnej 9 i 10. Za kilka dni postaramy się pokazać Państwu fotografie jednego z nich.
18-05-2012
Niebezpieczne tynki
Niebezpieczne tynki16 maja skuwano odparzone tynki na budynku przy ulicy Krauthofera 35. Tynki, które w każdej chwili mogły spaść na głowę przechodniom, musiały być usunięte. Zabytkowa kamienica nie zyskała po tej operacji na wyglądzie, ale już niedługo powinna zapaść decyzja, kiedy rozpocznie się gruntowny remont elewacji i termomodernizacja budynku.
18-05-2012
„Deski” po termomodernizacji
„Deski” po termomodernizacjiKiedy zaczynają się prace termomodernizacyjne istnieją już projekty wyglądu fasad budynków po zakończeniu prac. Przedstawiamy je Państwu – kto lubi niespodzianki, niech nie klika na „czytaj dalej”.
15-05-2012
Pokłosie Walnego Zgromadzenia
Pokłosie Walnego ZgromadzeniaPierwsza z pięciu części Walnego Zgromadzenia członków S.M. „Grunwald” trwała około czterech godzin. Nie sposób omówić tak obfitego materiału w jednej, krótkie notatce. Dlatego do tematyki Zgromadzenia będziemy wracać jeszcze kilkakrotnie. Dziś możecie Państwo obejrzeć film „Osiedle „Łazarz 2011” oraz przeczytać obszerne sprawozdanie Kazimierza Rafalika z przebiegu tej części Walnego Zgromadzenia.
(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.