Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
24-05-2012
Przed sprzątaniem
Przed sprzątaniemTak wyglądało we wtorek, 22 maja jedno z mieszkań przy ulicy Śniadeckich 7. Mieszkanie potencjalnie piękne, wielopokojowe, o powierzchni 172 m.kw. Zrobiliśmy tam fotoreportaż – patrz „czytaj dalej”. Do sprzątnięcia tego mieszkania Administracja wynajęła specjalistyczną firmę.
23-05-2012
Co się dzieje za zasłonami?
Co się dzieje za zasłonami?Na początku prac termomodernizacyjnych każdy docieplany budynek znika za ochronnymi zasłonami. Dochodzą zza nich różne odgłosy, ale co się tam dzieje – nie widać. Ogólnie sądzi się, że przykleja się styropian – i tyle. Tymczasem sprawa nie jest tak prosta. Termomodernizacja jest technologicznie dość skomplikowanym procesem, który ponadto stale jest ulepszany.
22-05-2012
Posiedzenie Rady Osiedla
Posiedzenie Rady OsiedlaWe wtorek, 22 maja odbyło się posiedzenie Rady Osiedla „Łazarz” Sm „Grunwald”. Najważniejszą decyzją, podjętą przez naszych przedstawicieli, była uchwała o rozpoczęciu przez Administrację Osiedla prac przygotowawczych do termomodernizacji budynków przy ulicach: Krauthofera 35, Bogusławskiego 32, Potworowskiego 9 i Kasprzaka 11.
20-05-2012
Kilka danych z protokołu
Kilka danych z protokołuZ podpisanego w czwartek protokółu osiedlowej części Walnego Zgromadzenia członków SM „Grunwald” wynika, że frekwencja wyniosła 1,82% (52 członków na 2912 uprawnionych). W dyskusji zabrały głos cztery osoby. Dwa głosy dotyczyły młodzieży, czyli złego zachowania, szczególnie w nocy. Wskazano na potrzebę zorganizowania jej czasu. Poza tym poruszono problem likwidacji piecyków gazowych i odparzonych tynków na budynku przy ulicy Krauthofera 35.

Jak już donosiliśmy, niebezpieczne tynki zostały już usunięte.
20-05-2012
Kontrola schronów
Kontrola schronówMało kto z mieszkańców naszego Osiedla wie, że w czterech budynkach naszego Osiedla znajdują się schrony przeciwlotnicze. Wybudowano je mniej więcej przed pół wiekiem. Co roku – od tego czasu – odbywa się kontrola schronów. Prowadzi ją Inspektor ds. Obronnych przy Zarządzie SM „Grunwald”.

W połowie ubiegłego tygodnia miała miejsce taka właśnie kontrola obiektów, zlokalizowanych w budynkach przy ulicach Kasprzaka 1 – 3, Niegolewskich 15, Chłodnej 9 i 10. Za kilka dni postaramy się pokazać Państwu fotografie jednego z nich.
(C) 2009-2018 by LT Media Net sp z o.o.