Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
07-06-2012
Pusty sklep
Pusty sklepNa narożniku ulicy Lodowej i Stablewskiego znajduje się niewielki sklepik. Ma międzywojenną metrykę. Przed pół wiekiem można tu było nabyć mięso, później towary spożywcze, sporo czasu przetrwał warzywniak, wreszcie była tu „Bryza” – warzywa, pieczywo, wędliny. Te ostatnie często własnej produkcji i znakomitej jakości. Szkoda, że już ich nie można kupić...

Budynek, w którym znajduje się sklepik, nie należy do naszego Osiedla. U nas wszystkie lokale użytkowe są wynajęte. Oby i ten wiekowy, z tradycjami sklep jak najszybciej przestał straszyć pustką...
03-06-2012
Dlaczego odpadał tynk z balkonów?
Dlaczego odpadał tynk z balkonów?Kilka dni temu pokazywaliśmy naprawę tynku na balkonie trzeciego piętra przy ulicy Śniadeckich 17. Te balkony są nietypowe, bo przechodzą przez nie rynny z dachu budynku.
03-06-2012
Przybywa rusztowań
Przybywa rusztowańW piątek, 1 czerwca z niewielkim opóźnieniem rozpoczęła się budowa rusztowań przy północnej (od podwórka) elewacji budynku przy ulicy Stablewskiego 6 A-E. Pierwsza część robót (od strony ulicy Dmowskiego) został już niemal ukończona – pozostało malowanie.
03-06-2012
Społeczna inicjatywa
Społeczna inicjatywaMieszkańcy budynku przy ulicy Krauthofera 35 zorganizowali się i własnym sumptem urządzili na podwórku mały ogródek.
Na razie wygląda skromnie, ale i tak bardzo ożywia stojące wokół mury starej kamienicy.
02-06-2012
"Łazarz moich marzeń"
W piątek, czyli 1 czerwca był Dzień Dziecka. Z tej okazji pokazujemy Państwu kilka rysunków dzieci z łazarskich szkół i przedszkoli. Były one eksponowane na wystawie „Łazarz moich marzeń” w MDK3 w czasie Dni Łazarza.
(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.