Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
20-07-2016
Zakończono remont drogi osiedlowej
Zakończono remont drogi osiedlowej

W bieżącym tygodniu zakończono remont drogi osiedlowej wzdłuż budynku przy ul. Stablewskiego 10-16. 


20-07-2016
Remont pawilonu
Remont pawilonu

Aktualnie trwa remont elewacji pawilonu przy ul. Potockiej 37/Dmowskiego 37, w którym swoją siedzibę ma Administracja Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald oraz Klub Krąg.


24-06-2016
Spadł konar drzewa
Spadł konar drzewa

Na terenie należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", w miniony czwartek w godzinach wieczornych, przy zbiegu ulic Gustawa Potworowskiego i Marcina Kasprzaka na zaparkowane samochody spadł konar drzewa.  Na szczęście obyło się bez ofiar. Na miejsce zdarzenia  przybyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej ze Szkoły Aspirantów.


11-06-2016
„Skarb Łazarza”
„Skarb Łazarza”

Na Łazarzu od kilku tygodni trwa gromadzenie różnych przedmiotów dzisiejszej rzeczywistości dzielnicy, które zostaną zakopane w skrzyni jako skarb do odkrycia przez przyszłe pokolenia. W dwa najbliższe poniedziałki odbędą się warsztaty fotograficzne dla młodzieży, która uwieczni na zdjęciach dzisiejszy wygląd dzielnicy.


„Skarb Łazarza” to jeden z projektów realizowanych w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania”. Jego celem jest zgromadzenie w specjalnie skonstruowanej skrzyni różnych przedmiotów, pamiątek dzisiejszych mieszkańców tej wyjątkowej dzielnicy Poznania. Skarb jak to skarb następnie zostanie ukryty i pewnie za wiele, wiele lat natrafią na niego kolejne pokolenia mieszkańców Łazarza, dla których skrzynia będzie świadectwem tego, jak żyli ich przodkowie.


07-06-2016
27.Dni Łazarza!
27.Dni Łazarza!

W dniach 2 -7 czerwca odbyły sie 27. Dni Łazarza jedno  z najstarszych świąt dzielnicowych w Poznaniu.


Nieprzerwanie odbywające się od 1991 roku święto Łazarza, obfitowało w wiele interesujacych wydarzeń, w tym choćby spotkanie w Ogrodzie Łazarz ze znanym reżyserem filmowym Janem Komasą.  27 edycję - Dni Łazarza zakończył wybór Człowieka Roku Łazarza. Została nim pani Joanna Cieszyńska-Promińska, druhna, założycielka 2. Nowomiejskiej Integracyjnej Gromady Zuchowej "Sprytne Gąsienice" oraz Drużyny Harcerskiej "Cisza", instruktor języka migowego.


(C) 2009-2018 by LT Media Net sp z o.o.