Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
24-02-2014
Malowanie, malowanie…
Malowanie, malowanie…

Trwa „wiosenne” malowanie klatek schodowych naszych budynków. Aktualnie takie prace trwają przy domu przy ulicy Lodowej 19 a - 19 d. Powrót do domu będzie przyjemniejszy!


 


22-02-2014
"Słoneczniki - karmniki"

Po grudniowej akcji „Karmniki - pierniki” StowarzyszenieKolektyw Kąpielisko (od stycznia z siedzibą w Kręgu) ponownie zaprosiło poznaniaków do odwiedzenia dawnego kąpieliska w Parku Kasprowicza. W sobotę 22 lutego miłośnicy Łazarza spotkali się na wspólnym wysiewie słoneczników w doniczkach Organizatorzy "Słoneczników-karmników" zapewnili: ziemię, doniczki, nasiona i swoje uśmiechnięte (słonecznikowo) twarze. My już teraz zapraszamy Was na kwietniowe spotkanie z wyhodowaną (własnoręcznie) słonecznikową sadzonką. Jesienią zbierzemy nasiona i zachowamy je na pokarm dla ptaków na przyszłą zimę!


14-02-2014
Piwnice będą suche!
Piwnice będą suche!

Na przełomie stycznia i lutego zostały zakończone prace związane z częściową wymianą instalacji kanalizacyjnej w budynku przy ulicy Głogowskiej 118. Występująca w tym budynku niedrożność instalacji położonej bezpośrednio pod posadzką pomieszczeń piwnicznych skutkowała częstym zalewaniem piwnic.


29-01-2014
Łazarz kocha recycling
Łazarz kocha recycling

Zapraszamy mieszkańców Łazarza na Walentynki inne niż wszystkie! W dzień świętego Walentego (14 lutego) zapraszamy  do udziału w akcji"Kocham recykling", której głównym partnerem jest firma Samsung. Do akcji włączyło się już 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji zamieniamy stare i zużyte baterie na lizaki w kształcie (jakby inaczej) czerwonych serc! W Poznaniu, zbiórka będzie prowadzona w czterech punktach, w tym w Klubie Krąg (ulica Romana Dmowskiego 37).


24-01-2014
Prezydent Poznania wyróżnił Marię Łazarz
Prezydent Poznania wyróżnił  Marię Łazarz

Pani Maria Łazarz Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Św. Łazarz” została w tym tygodniu wyróżniona przez Prezydenta Ryszarda Grobelnego okolicznościowym podziękowaniem za dziesięcioletnią działalność w samorządzie pomocniczym Poznania. 


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.