Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
09-04-2014
Prezydent Poznania patronem Dni Łazarza
Prezydent Poznania patronem Dni Łazarza

Komitet Organizacyjny 25. Dni Łazarza (30.05. - 10.06.2014.)  z przyjemnością informuje, że w dniu 8 kwietnia br. Prezydent Stołecznego Miasta Poznania  Pan Ryszard Grobelny objął Honorowym Patronatem święto naszej dzielnicy.W skierowanym na ręce Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego liście Pani Anna Kuca - Szpytko, dyrektor Biura Prezydenta Poznania napisała: „Państwa działania, mające na celu popularyzowanie tej niezwykłej dzielnicy oraz pasji i zainteresowania jej mieszkańców, niewątpliwie zasługują na uznanie Władz Miasta Poznania”.


07-04-2014
Wiosenne malowanie w toku...
Wiosenne malowanie w toku...

Wiosna to czas porządków a i czasami... malowania! Własnie trwają prace zwiazane z odświeżaniem klatki schodowej w budynku przy ul. Bogusławskiego 32.


05-04-2014
Wiosna w Ogrodzie Łazarz
Wiosna w Ogrodzie Łazarz

Od roku na działce między blokami przy ul. Potockiej, wspólnie z lokalną społecznością pracujemy nad ziszczeniem naszych wspólnych marzeń o przyjemnej przestrzeni. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców okolicy i ogródkowych wolontariuszy  efekty naszych wspólnych działań był widoczne wiosna i latem… Potem przyszła chłodna jesień i można zima. Jednak ogródek ciągle był w naszych sercach. Dwa tygodnie temu spotkaliśmy się w Ogrodzie Łazarz z … Panią Wiosną - bawiąc się wraz najmłodszymi sąsiadami (zob. materiał filmowy z tego wydarzenia).


31-03-2014
„Docieplanie” (prawie) na finiszu.
„Docieplanie” (prawie) na finiszu.

Mamy do przekazania miłą wiadomość dla spółdzielców, mieszkańców budynków przy ulicy Marcina Kasprzaka nr 11 i Jakuba Krauthofera nr 35. Jak poinformował nas kierownik Osiedla „Łazarz” pan Józef Żeleński, w miesiącu maju rozpoczną się prace termomodernizacyjne wspomnianych budynków. Na zdjęciu obok, kamienica przy ulicy J. Krauthofera (nr 35) będąca jednym z najstarszych budynków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (rok budowy 1900!).  


30-03-2014
Parkometry na Łazarzu
Parkometry na Łazarzu

W sobotnim wydaniu Głosu Wielkopolskiego ukazał się artykuł Marcina Idczaka poświęcony rozpoczynającym w bieżącym roku pracom przygotowawczym do objęcia Łazarza i Wildy strefą płatnego parkowania.  Zakończenie prac i uruchomienie całej strefy planowane jest na rok 2017.


Przystosowanie ulic do tego celu ma kosztować 25 milionów złotych. Natomiast do końca bieżącego roku na prace przygotowawcze zostanie wydanych 3,5 miliona.  Jak powiedział dziennikarzowi radny Wojciech Wośkowiakzdecydowana większość mieszańców nie może się doczekać stworzenia strefy”


(C) 2009-2018 by LT Media Net sp z o.o.