Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
20-06-2015
Debata o Rynku Łazarskim
Debata o Rynku Łazarskim

W Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. J. Łukaszewicza odbyła się dzisaj debata w dotyczącz przyszłości Rynku Łazarskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta Poznania i Rady Osiedla "Św. Łazarz" oraz przedstawiciele spółki Targowiska,, policji i straży miejskiej. Poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa na naszym rynku oraz utrzymania czystości. Przedsiębiorstwo Targowiska poinformało zebranych o powstaniu zespołu do spraw projektu modernizacji płyty rynku.


27-05-2015
Obchodami 25-lecia Samorządnego Poznania zainaugurowano 26. Dni Łazarza
Obchodami 25-lecia Samorządnego Poznania zainaugurowano 26. Dni Łazarza
Od odegrania hymnu państwowego rozpoczęły się w środowy wieczór w Klubie Krąg obchody 25-lecia samorządnego Poznania, połączone z uroczystą inauguracją 26. Dni Łazarza. 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce, pierwsze od zakończenia drugiej wojny światowej wolne, demokratyczne wybory. Tego dnia wybieraliśmy radnych do odradzającego się w kraju samorządu terytorialnego zlikwidowanego w  1950 roku.

07-05-2015
Wymiana wind
Wymiana wind

W budynku przy ul.R. Dmowskiego nr 5/7 w klatce C i D rozpoczęła się wymiana wind. Prace potrwają do połowy czerwca. Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald w ciągu ostatnich lat wymieniła praktycznie wszystkie dźwigi osobowe. W przyszłym roku nowe dźwigi pojawią się w dwóch ostatnich budynkach, w których są stare windy - przy ul. R.Dmowskiego 5/7E oraz Bogusławskiego 16. (fot. lazarz.pl)


27-04-2015
Walne Zebranie członków SM "Grunwald"

W poniedziałek 27 kwietnia w sali konferencyjnej Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu przy ulicy prof. Władysława Węgorka  odbyła się jedna z części Walnego Zgromadzenia Członków SM „Grunwald”, obejmująca Osiedle Łazarz. Obrady podzielono na dwie części – pierwszą, poświęconą całej Spółdzielni. I drugą poświęconą naszemu Osiedlu. W czasie zebrania został pokazany film „Osiedle Łazarz 2014” - o pracach, prowadzonych na naszym Osiedlu w ubiegłym roku oraz zostały – między innymi – przedstawione zebranym sprawozdania Rady Osiedla i jego Administracji.


20-04-2015
Noc wandali
Noc wandali

W niedzielę 19 kwietnia około godziny 2:30 doszło na terenie Osiedla do kolejnych aktów wandalizmu. Nieznani sprawcy podpalili w trzech miejscach kontenery na odpady segregowane. Zniszczeniu uległy kontenery na parkingu przy ul. Romana Dmowskiego oraz Floriana Stalewskiego nr 14 oraz Józefa Łukaszewicza nr 22. Pożary gasiły trzy jednostki straży pożarnej. Na zdjęciu obok spalone resztki kontenera przy ulicy R. Dmowskiego (zdj. portal lazarz.pl).


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.