Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
01-07-2015
Łazarska Wierzba Łącząca
Łazarska Wierzba Łącząca

W tegorocznej, edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja,  zwyciężył, Dąb Bolko z Hniszowa (woj. lubelskie) pozyskujac, aż 5.536 głosów! Nasza „Łazarska Wierzba Łącząca” z 901 głosami zajęła co prawda, miejsce siódme, ale znaleźliśmy się w wśród, nie byle jakich „konkurentów”. Byliśmy wsród 16 zakwalifikowanych do finału drzew, z pośród 115 nadesłanych  zgłoszeń z całej Polski. Wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie i oddali głos na poznańską wierzbę składamy  odziękowania!.


25-06-2015
Zakończenie sezonu kulturalno-oświatowego
Zakończenie sezonu kulturalno-oświatowego

Od kilkunastu lat zgodnie z tradycją naszego Domu Kultury jest organizowanie uroczystego zakończenia Roku Kulturalno-Oświatowego na Łazarzu... Impreza ta odbywa się zawsze w odświętnej atmosferze z udziałem działaczy samorządowych i społecznych związanych z naszym Osiedlem i Klubem. Podczas takich spotkań jest czas na podsumowanie jak i na podziękowania dla osób i instytucji, których praca przyczyniła się do rozwoju życia społeczno - kulturalnego na Łazarzu.


24-06-2015
Kolejny akt wandalizmu
Kolejny akt wandalizmu

W środę 24 czerwca w godzinach porannych został podpalony osiedlowy śmietnik, sąsiadujący z kompleksem garażowym i starą kotłownią przy ul. Floriana Stablewskiego. Na skutek wysokiej temperatury powstałej podczas pożaru doszczętnemu zniszczeniu uległo osiem pojemników na odpady zmieszane. Uszkodzone zostały także ściany trzech, sąsiadujących ze śmietnikiem garaży. Zniszczony został tzw. „zasiek”,  to jest konstrukcja obudowy okalająca teren śmietnika. Z przykrością informujemy, iż nie jest to jednostkowe wydarzenia na naszym Osiedlu. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z licznymi przejawami tego typu wandalizmu. Jednak w tym przypadku straty są wyjątkowo dotkliwe. Takie zdarzenia są kosztowne dla całej spółdzielczej społeczności. Uciekają nam bowiem kolejne wspólne pieniądze, które mogłyby być przeznaczone np. na tak oczekiwane przez Mieszkańców uporządkowanie terenów zielonych łazarskiego osiedla.


21-06-2015
Piotr Reiss prosi o głos na wierzbę z Łazarza w plebiscycie na Drzewo Roku!
Piotr Reiss prosi o głos na wierzbę z Łazarza w plebiscycie na Drzewo Roku!

Wyjątkowa wierzba rosnąca na Łazarzu ma szansę na tytuł Drzewa Roku, ale potrzebuje do tego głosów internautów. Do głosowania mobilizuje poznaniaków sam Piotr Reiss, a w niedzielę w ogrodzie pod wierzbą odbędzie się koncert zespołu Lord & Liar i każdy będzie mógł zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.


Plebiscyt na Drzewo Roku organizuje Klub Gaja. W finałowej szesnastce prawdziwych miss wśród drzew Poznań ma swoją przedstawicielkę – to wierzba rosnąca pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41 niedaleko Klubu Krąg. Już sam fakt, że ten gatunek drzewa rośnie w takim miejscu, jest czymś niezwykłym.-


20-06-2015
Debata o Rynku Łazarskim
Debata o Rynku Łazarskim

W Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. J. Łukaszewicza odbyła się dzisaj debata w dotyczącz przyszłości Rynku Łazarskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta Poznania i Rady Osiedla "Św. Łazarz" oraz przedstawiciele spółki Targowiska,, policji i straży miejskiej. Poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa na naszym rynku oraz utrzymania czystości. Przedsiębiorstwo Targowiska poinformało zebranych o powstaniu zespołu do spraw projektu modernizacji płyty rynku.


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.