Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
11-06-2016
„Skarb Łazarza”

Na Łazarzu od kilku tygodni trwa gromadzenie różnych przedmiotów dzisiejszej rzeczywistości dzielnicy, które zostaną zakopane w skrzyni jako skarb do odkrycia przez przyszłe pokolenia. W dwa najbliższe poniedziałki odbędą się warsztaty fotograficzne dla młodzieży, która uwieczni na zdjęciach dzisiejszy wygląd dzielnicy.

„Skarb Łazarza” to jeden z projektów realizowanych w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania”. Jego celem jest zgromadzenie w specjalnie skonstruowanej skrzyni różnych przedmiotów, pamiątek dzisiejszych mieszkańców tej wyjątkowej dzielnicy Poznania. Skarb jak to skarb następnie zostanie ukryty i pewnie za wiele, wiele lat natrafią na niego kolejne pokolenia mieszkańców Łazarza, dla których skrzynia będzie świadectwem tego, jak żyli ich przodkowie.

Gromadzenie skarbów trwa już od jakiegoś czasu. Podczas niedawnego Festynu Łazarskiego każdy mógł napisać list do przyszłych pokoleń. Z kolei w klubie osiedlowym Krąg zorganizowano dyktando z gwary poznańskiej. Napisane przez uczestników teksty także schowano do skrzyni.

Z kolei w poniedziałki 13 i 20 czerwca odbędą się warsztaty fotograficzne dla młodzieży"Spotykamy się przed klubem Krąg o godzinie 18-tej, skąd uczestnicy wyruszą na ulice Łazarza, by zrobić zdjęcia ich zdaniem najciekawszym i najbardziej charakterystycznym miejscom dzielnicy. Zrobione zdjęcia również znajdą się w skrzyni jako element skarbu" – wyjaśnia Joanna Heller, koordynator projektu. Warsztaty są bezpłatne. Można na nie przyjść z własnym aparatem fotograficznym, ale jeśli ktoś nie ma własnego, nie powinien się martwić - organizatorzy zapewnią aparaty zainteresowanym.

(C) 2009-2018 by LT Media Net sp z o.o.